Zakres edycji i użytkownicy

Edycja

Zasoby podzielone są na trzy grupy:

  • EDYCJA: elementy stron internetowych w domenie 1wojna.pl

Ich edycja dostępna jest na poziomie użytkownika na poziomie edytor (i wyższych), brak możliwości tworzenie nowych stron w tej przestrzeni. Teksty edytowane w DokuWiki są wyświetlane jako integralny element stron.

  • AUTOR: teksty własne, publikowane przez ich autorów

Przestrzeń zarezerwowana dla indywidualnych użytkowników na poziomie autor, tworzenie nowych tekstów, brak możliwości ingerencji innych użytkowników DokuWiki.

  • BRUDNOPIS

Edycja dostępna na poziomie użytkownika na poziomie user (i wyższych) umożliwia tworzenie nowych stron w tej przestrzeni nazw i przeglądanie przestrzeni nazw Edycja. Materiały zamieszczane z przestrzeni Brudnopis, po osiągnięciu akceptowalnego poziomu, będą przenoszone do przestrzeni Edycja i tam nadal poddawane edycji.

Użytkownicy

Poziomy użytkowników:

  1. user
  2. edytor
  3. autor
  4. moderator
  5. administrator

Prawa i zobowiązania

Użytkownik logując się do systemu zobowiązuje się do przestrzegania zasad edycji. Nowy materiał wpisany do systemu zostaje objęty systemem licencjonowania Creative Commons. Teksty muszą być opatrzone odpowiednimi przypisami źródłowymi. Niedozwolone jest publikowanie w systemie materiałów opatrzonych klauzulą praw autorskich, do których użytkownik systemu nie posiada praw. Kopiowanie już istniejących w Internecie materiałów opatrzonych atrybutami Creative Commons, Public Domain lub Powszechną Licencją Publiczną GNU jest wysoce niezalecane. Każdy tekst może zostać opatrzony sygnaturą autora/współautora. Niedozwolone jest zmienianie innych podpisów w sekcji autorów strony.

W przestrzeni nazw Edycja nie wolno zamieszczać odnośników do innych zasobów sieciowych (zdjęcia, inne strony w Internecie). Ten typ wpisów nie będzie wyświetlany na stronach www.

Użytkownicy łamiący prawa autorskie i reguły panujące na DokuWiki będą usuwani z systemu. W razie dochodzenia praw autorskich ich dane będą udostępniane uprawnionym instytucjom.

Aby zostać użytkownikiem systemu (według gradacji user, edytor, moderator) należy zwrócić się przez e-mail / PW do administratora wraz z deklaracją zgody na udostępnienie materiałów i respektowaniem obowiązującego prawa.


Jurek 2009/11/30 02:03

 
wiki/edycja.txt · ostatnio zmienione: 2010/01/04 11:57 przez administrator
 
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki